Языковой центр №1 в Харькове
Пройти тест
учитель Марта
Автор статьи:
Марта Щитова
мотиваційний лист зразок
Время чтения:
7 минут
Нет времени на чтение?
Подписывайтесь на нас прямо сейчас!
Английский язык
01/07/2018
1944 просмотра

Мотиваційний лист (зразок)

Вступ до університету за кордоном чи спроба працевлаштування передбачає написання мотиваційного листа. У більшості випадків правильно оформлений мотиваційний лист – це 50% вступу до університету вашої мрії або працевлаштування. Саме тому не варто ставитися легковажно до його написання.

ЩО ТАКЕ МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ?

Вступ до університету за кордоном чи спроба працевлаштування передбачає написання мотиваційного листа. У більшості випадків правильно оформлений мотиваційний лист – це 50% вступу до університету вашої мрії або працевлаштування. Саме тому не варто ставитися легковажно до його написання.

Мотиваційний лист (motivation letter) – це есе на 1-2 сторінки, в якому кандидат описує свої інтереси (академічні), досвід, цілі, життєву позицію та досягнення. Мотиваційний лист може розповісти про автора, повідомити важливу інформацію:

 • по-перше, приймальна комісія зможе отримати уявлення про особистість кандидата, його здатності критично мислити, аналітичні навички
 • по-друге, про здатність кандидата логічно, зв’язно і граматично правильно письмово висловлювати свої думки

Погодьтеся, на підставі листа можна зробити певні висновки з приводу кандидата, який мріє про диплом університету зі світовим ім’ям чи роботу в іноземній компанії – ось навіщо потрібно писати мотиваційний лист. Поїхати вивчати мову в одну з країн з англомовним населенням або здобувати вищу освіту за кордоном – прекрасний старт для вашої майбутньої кар’єри. Зрозуміло, перед вступом до університету вам доведеться ще скласти один з міжнародних іспитів з англійської мови.

Записуйся на курси англійської мови. Розмовляй вільно!

МЕТА НАПИСАННЯ ЛИСТА

Какая цель написания мотивационного письма на английском языке

Головна мета листа для вступу у вуз – переконати членів приймальної комісії в тому, що ви є найкращим кандидатом, якому і потрібно віддати перевагу. За допомогою листа ви налагоджуєте комунікацію з членами приймальної комісії, а для того, щоб ця комунікація виявилася успішною для вас, слід:

 • знати, чого саме чекає від вас цільова аудиторія
 • точно знати, що саме ви хочете отримати від процесу навчання у вузі
 • вміти правильно розповісти про ті унікальні якості, які роблять вас особливим

Такий документ, як мотиваційний лист англійською мовою, допомагає працевлаштуватися та отримання престижну освіти. Саме тому, при написанні листа, пам’ятайте про головні правила:

 1. Комісії різних факультетів оцінюють листи за різними критеріями
 2. Згадка про короткострокових і довгострокових цілях навчання вітається
 3. Опис особистого досвіду та досягнення – обов’язково
 4. Коротка характеристика навчання і досягнень у цій сфері – необхідно

Как правильно написать мотивационное письмо на английском языке

Що подобається приймальній комісії?

О чем нужно писать в мотиваионном письме на английском языке

Про що варто згадати, коли ви пишете motivation letter для працевлаштування в іноземну компанію або вступу до вузу? Той, хто буде читати ваш лист, напевно чекає того, що отримає відповіді про вас на свої питання з написаного. Тому не варто його розчаровувати.

У мотиваційному листі повинні бути:

 • аналіз особистих якостей (за цим будуть судити, як саме ви оцінюєте себе, а отже, оточуючих)
 • щирість (фальш відчувається відразу, майте на увазі)
 • опис підготовки та мотивація (досвід роботи, досягнення, навички, конкретні вказівки, чому ви обрали саме цю спеціальність, як плануєте розвиватися і вдосконалюватися в цій сфері)
 • наявність цілей і обгрунтованість обраної програми (важливо вказати, чого саме ви хочете досягти, навчаючись на даній спеціальності і як процес навчання допоможе вам у досягненні ваших цілей)
 • логіка побудови тексту. Вміння добре писати, правильно формулювати думки також важливо для вступу до вузу

Как правильно писать мотивационное письмо на английском для трудоустройства

Що не подобається приймальній комісії?

Розповімо докладніше, чого краще не писати в мотиваційному листі. По-перше, постарайтеся уникати кліше і загальних речень, які не несуть ніякої інформації фраз. По-друге, мотиваційний лист ні в якому разі не повинен перетворитися на переказ резюме, він має доповнити уявлення членів приймальної комісії про вас, а не повідомити їм ту ж інформацію, яку вони можуть прочитати в резюме. Як правильно писати резюме англійською мовою – ми вже розповідали раніше.

Крім того, уникайте небезпечних, неоднозначних тем, утримайтеся від викладу думок на тему політики чи релігії, особливо, якщо ваша точка зору надто відрізняється від загальноприйнятої. Використовуйте прості слова і речення, не ускладнюйте читачеві сприйняття тексту. І найголовніше – не пишіть занадто багато, ніхто не буде читати про вас роман у трьох томах. Це всього лише загальні правила хорошого тону в motivation letter.

ОФОРМЛЕННЯ МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА

Зрозуміло, ви можете завантажити шаблони мотиваційного листа англійською і написати свій лист відповідно до знайдених зразків. І все ж, буде краще, якщо ви спробуєте, керуючись загальними рекомендаціями, написати власний лист-есе.

Формати есе:

 • не структуроване. Ви у вільній формі зможете викласти свої цілі, завдання та описати досвід, особисті якості та досягнення
 • есе у вигляді відповідей на запитання. Таке есе, як правило, пишуть кандидати, які хочуть вступити на програми MBA. У такому випадку мотиваційний лист буде складатися з коротких есе-відповідей на окремі питання.

Підходи до організації тексту:

 • Тематичних підхід. Ви акцентуєте увагу на 2-4 темах і розповідаєте про них. Підхід хороший тим, що ви отримуєте можливість провести паралель між двома не пов’язаними в хронологічному плані подіями, які ви хочете порівняти.
 • Хронологічний підхід. Тут все просто: описуєте події в хронологічній послідовності.

Як правильно організувати текст?

Найцікавіші факти подавайте на початку листа. Хто може дати гарантії, що лист буде дочитаний до кінця?

 1. Факти намагайтеся логічно викладати таким чином, щоб читач міг бачити ваш розвиток як в особистісному, так і в професійному плані.
 2. Розділяйте текст на абзаци. Використовуйте слова-зв’язки для переходу від одного абзацу до іншого. Зробіть так, щоб кожен абзац вашого листа був міні-історією з зав’язкою, кульмінацією і логічної розв’язкою.
 3. Вступ – саме та частина листа, яка повинна змусити читача прочитати вашу писанину до кінця. Зробіть його цікавим: використовуйте цитати, опис події з життя, незвичайний факт.
 4. Висновок – не менш важлива частина листа. Висновок повинен залишити позитивне враження від прочитаного. На закінчення не потрібно резюмувати кожен параграф, але можна розглянути запропоновані в листі проблеми під іншим кутом, зв’язати їх з більш глобальними проблемами або повніше описати ваші цілі і мотивацію.
 5. Редагуйте лист в кілька етапів. Спочатку просто напишіть текст, через день-два варто прочитати його, пізніше – докладно вичитати на наявність граматичних і орфографічних помилок.

Пример мотивационного письма на английском языке

 

Изучаешь английский? Посмотри все варианты курсов тут >>> Главная

 

Узнать свой уровень английского — просто.
Пройди экспресс тест (11 вопросов)

Фрази, які можна використовувати в тексті листа:

 • I am particularly interested in this job, as … – Я зацікавлений в отриманні цієї роботи, так як …
 • I would like to work for you, in order to … – Я хотів би працювати у вашій компанії
 • My strengths are … – Мої сильні сторони
 • I would say that my only weakness / weaknesses are ….  But I am looking to improve in this / these area / s. – Можу сказати, що єдиною моєю слабкою стороною є … Але я працюю над цим.
 • I would be well suited to the position because … – Я вважаю себе підходящим кандидатом на цю вакансію, тому що
 • My area of ​​expertise is … – Я спеціалізуюся на…
 • Even under pressure I can maintain high standards. – Навіть під тиском я можу відповідати високим стандартам.
 • I have a lively interest in … and would appreciate the opportunity / chance to broaden my knowledge by working with you.  – Я дуже зацікавлений в … і оціню шанс застосувати мої знання в цій роботі.
 • I am highly motivated and look forward to the varied work which a position in your company would offer me. – Я дійсно хочу отримати досвід роботи у вашій компанії на позиції, яку ви зможете запропонувати

Мотиваційний лист можна відразу писати англійською мовою або спочатку написати українською, а потім – перекладати. Ось тільки при перекладі може виникнути ряд неточностей і помилок. Найпоширеніші помилки при перекладі мотиваційного листа англійською мовою – це узгодження часів в складних реченнях, неправильний порядок слів (переклад вимагає перебудови речення), неправильне вживання однини і множини при перекладі.

Це далеко не повний перелік можливих помилок при перекладі мотиваційного листа на англійську. Тому краще удосконалювати свою навичку Writing за допомогою якісних ресурсів і порад – і писати motivation letter англійською.

Зразок мотиваційного листа англійською мовою може допомогти вам написати власний лист. З прикладами мотиваційних листів англійською ви можете познайомитися на порталі ru.scribd.com.

Бажаємо успіхів!

ПОДПИШИСЬ В FACEBOOK
@srkharkov
ПРОЙДИ МИНИ ТЕСТ И УЗНАЙ СВОЙ УРОВЕНЬ
SR_LANGCLUB
Подписывайтесь на нас прямо сейчас!
подписаться
Другие статьи
24/01/2020
Five top tips to become the best student ever!
Автор
Марта Щитова
17/08/2017
English Mind Maps: гениальное – просто!
Автор
Марта Щитова
Все статьи автора
НАШИ ЛУЧШИЕ 3 PDF ПОДБОРКИ МАТЕРИАЛОВ,
КОТОРЫЕ УЛУЧШАТ ТВОЙ АНГЛИЙСКИЙ УЖЕ СЕГОДНЯ
Имя
Email
no img
Английский язык
28/04/2015
22 просмотра
Аудирование: испытание или удовольствие?
Английский язык. Аудирование, или восприятие на слух слов иностранного языка Сегодня мы поговорим о том, как превратить восприятие на слух слов иностранного языка из большой проблемы в повод для радости от узнавания чего-то нового и интересного, в повод для покорения очередной вершины в изучении языка! Многие студенты часто приходят в уныние от трудностей, которые им […]
Подробнее
no img
Английский язык
11/06/2017
16 просмотров
Can You Match The Country To The Breakfast?
Do you know what people around the world eat for breakfast? Find out how well you can match the breakfast dish to the country!  
Подробнее
no img
Английский язык
28/04/2015
26 просмотров
Why come to speaking clubs?
Зачем посещать спикинг клубы? Nowadays “Speaking clubs” are becoming more and more popular. A lot of people chose them because they are not only a great way to develop language skills but also a way to meet new people! However, not all speaking clubs are helpful. In this article I would like to introduce some […]
Подробнее
ЭКОНОМЬТЕ СВОЕ ВРЕМЯ!
ХОТИТЕ ПЕРВЫМИ УЗНАВАТЬ НОВЫЕ ФИШКИ?
ПОЛЕЗНЫЕ СТАТЬИ
КРУТЫЕ СОВЕТЫ
АКЦИИ, СКИДКИ
Email
Введите ваше имя
Уже подписано:
1723 человека
Карта
УЗНАЙ НА КАКОМ УРОВНЕ ТВОЙ АНГЛИЙСКИЙ!
Узнай свой уровень прямо сейчас
Facebook
Instagram
Telegram
Viber
Cмело пишите в мессенджеры