Языковой центр №1 в Харькове
Пройти тест
учитель Марта
Автор статьи:
Марта Щитова
мотиваційний лист зразок
Время чтения:
7 минут
Нет времени на чтение?
Подписывайтесь на нас прямо сейчас!
Английский язык
01/07/2018
1972 просмотра

Мотиваційний лист (зразок)

Вступ до університету за кордоном чи спроба працевлаштування передбачає написання мотиваційного листа. У більшості випадків правильно оформлений мотиваційний лист – це 50% вступу до університету вашої мрії або працевлаштування. Саме тому не варто ставитися легковажно до його написання.

ЩО ТАКЕ МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ?

Вступ до університету за кордоном чи спроба працевлаштування передбачає написання мотиваційного листа. У більшості випадків правильно оформлений мотиваційний лист – це 50% вступу до університету вашої мрії або працевлаштування. Саме тому не варто ставитися легковажно до його написання.

Мотиваційний лист (motivation letter) – це есе на 1-2 сторінки, в якому кандидат описує свої інтереси (академічні), досвід, цілі, життєву позицію та досягнення. Мотиваційний лист може розповісти про автора, повідомити важливу інформацію:

 • по-перше, приймальна комісія зможе отримати уявлення про особистість кандидата, його здатності критично мислити, аналітичні навички
 • по-друге, про здатність кандидата логічно, зв’язно і граматично правильно письмово висловлювати свої думки

Погодьтеся, на підставі листа можна зробити певні висновки з приводу кандидата, який мріє про диплом університету зі світовим ім’ям чи роботу в іноземній компанії – ось навіщо потрібно писати мотиваційний лист. Поїхати вивчати мову в одну з країн з англомовним населенням або здобувати вищу освіту за кордоном – прекрасний старт для вашої майбутньої кар’єри. Зрозуміло, перед вступом до університету вам доведеться ще скласти один з міжнародних іспитів з англійської мови.

Записуйся на курси англійської мови. Розмовляй вільно!

МЕТА НАПИСАННЯ ЛИСТА

Какая цель написания мотивационного письма на английском языке

Головна мета листа для вступу у вуз – переконати членів приймальної комісії в тому, що ви є найкращим кандидатом, якому і потрібно віддати перевагу. За допомогою листа ви налагоджуєте комунікацію з членами приймальної комісії, а для того, щоб ця комунікація виявилася успішною для вас, слід:

 • знати, чого саме чекає від вас цільова аудиторія
 • точно знати, що саме ви хочете отримати від процесу навчання у вузі
 • вміти правильно розповісти про ті унікальні якості, які роблять вас особливим

Такий документ, як мотиваційний лист англійською мовою, допомагає працевлаштуватися та отримання престижну освіти. Саме тому, при написанні листа, пам’ятайте про головні правила:

 1. Комісії різних факультетів оцінюють листи за різними критеріями
 2. Згадка про короткострокових і довгострокових цілях навчання вітається
 3. Опис особистого досвіду та досягнення – обов’язково
 4. Коротка характеристика навчання і досягнень у цій сфері – необхідно

Как правильно написать мотивационное письмо на английском языке

Що подобається приймальній комісії?

О чем нужно писать в мотиваионном письме на английском языке

Про що варто згадати, коли ви пишете motivation letter для працевлаштування в іноземну компанію або вступу до вузу? Той, хто буде читати ваш лист, напевно чекає того, що отримає відповіді про вас на свої питання з написаного. Тому не варто його розчаровувати.

У мотиваційному листі повинні бути:

 • аналіз особистих якостей (за цим будуть судити, як саме ви оцінюєте себе, а отже, оточуючих)
 • щирість (фальш відчувається відразу, майте на увазі)
 • опис підготовки та мотивація (досвід роботи, досягнення, навички, конкретні вказівки, чому ви обрали саме цю спеціальність, як плануєте розвиватися і вдосконалюватися в цій сфері)
 • наявність цілей і обгрунтованість обраної програми (важливо вказати, чого саме ви хочете досягти, навчаючись на даній спеціальності і як процес навчання допоможе вам у досягненні ваших цілей)
 • логіка побудови тексту. Вміння добре писати, правильно формулювати думки також важливо для вступу до вузу

Как правильно писать мотивационное письмо на английском для трудоустройства

Що не подобається приймальній комісії?

Розповімо докладніше, чого краще не писати в мотиваційному листі. По-перше, постарайтеся уникати кліше і загальних речень, які не несуть ніякої інформації фраз. По-друге, мотиваційний лист ні в якому разі не повинен перетворитися на переказ резюме, він має доповнити уявлення членів приймальної комісії про вас, а не повідомити їм ту ж інформацію, яку вони можуть прочитати в резюме. Як правильно писати резюме англійською мовою – ми вже розповідали раніше.

Крім того, уникайте небезпечних, неоднозначних тем, утримайтеся від викладу думок на тему політики чи релігії, особливо, якщо ваша точка зору надто відрізняється від загальноприйнятої. Використовуйте прості слова і речення, не ускладнюйте читачеві сприйняття тексту. І найголовніше – не пишіть занадто багато, ніхто не буде читати про вас роман у трьох томах. Це всього лише загальні правила хорошого тону в motivation letter.

ОФОРМЛЕННЯ МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА

Зрозуміло, ви можете завантажити шаблони мотиваційного листа англійською і написати свій лист відповідно до знайдених зразків. І все ж, буде краще, якщо ви спробуєте, керуючись загальними рекомендаціями, написати власний лист-есе.

Формати есе:

 • не структуроване. Ви у вільній формі зможете викласти свої цілі, завдання та описати досвід, особисті якості та досягнення
 • есе у вигляді відповідей на запитання. Таке есе, як правило, пишуть кандидати, які хочуть вступити на програми MBA. У такому випадку мотиваційний лист буде складатися з коротких есе-відповідей на окремі питання.

Підходи до організації тексту:

 • Тематичних підхід. Ви акцентуєте увагу на 2-4 темах і розповідаєте про них. Підхід хороший тим, що ви отримуєте можливість провести паралель між двома не пов’язаними в хронологічному плані подіями, які ви хочете порівняти.
 • Хронологічний підхід. Тут все просто: описуєте події в хронологічній послідовності.

Як правильно організувати текст?

Найцікавіші факти подавайте на початку листа. Хто може дати гарантії, що лист буде дочитаний до кінця?

 1. Факти намагайтеся логічно викладати таким чином, щоб читач міг бачити ваш розвиток як в особистісному, так і в професійному плані.
 2. Розділяйте текст на абзаци. Використовуйте слова-зв’язки для переходу від одного абзацу до іншого. Зробіть так, щоб кожен абзац вашого листа був міні-історією з зав’язкою, кульмінацією і логічної розв’язкою.
 3. Вступ – саме та частина листа, яка повинна змусити читача прочитати вашу писанину до кінця. Зробіть його цікавим: використовуйте цитати, опис події з життя, незвичайний факт.
 4. Висновок – не менш важлива частина листа. Висновок повинен залишити позитивне враження від прочитаного. На закінчення не потрібно резюмувати кожен параграф, але можна розглянути запропоновані в листі проблеми під іншим кутом, зв’язати їх з більш глобальними проблемами або повніше описати ваші цілі і мотивацію.
 5. Редагуйте лист в кілька етапів. Спочатку просто напишіть текст, через день-два варто прочитати його, пізніше – докладно вичитати на наявність граматичних і орфографічних помилок.

Пример мотивационного письма на английском языке

 

Изучаешь английский? Посмотри все варианты курсов тут >>> Главная

 

Узнать свой уровень английского — просто.
Пройди экспресс тест (11 вопросов)

Фрази, які можна використовувати в тексті листа:

 • I am particularly interested in this job, as … – Я зацікавлений в отриманні цієї роботи, так як …
 • I would like to work for you, in order to … – Я хотів би працювати у вашій компанії
 • My strengths are … – Мої сильні сторони
 • I would say that my only weakness / weaknesses are ….  But I am looking to improve in this / these area / s. – Можу сказати, що єдиною моєю слабкою стороною є … Але я працюю над цим.
 • I would be well suited to the position because … – Я вважаю себе підходящим кандидатом на цю вакансію, тому що
 • My area of ​​expertise is … – Я спеціалізуюся на…
 • Even under pressure I can maintain high standards. – Навіть під тиском я можу відповідати високим стандартам.
 • I have a lively interest in … and would appreciate the opportunity / chance to broaden my knowledge by working with you.  – Я дуже зацікавлений в … і оціню шанс застосувати мої знання в цій роботі.
 • I am highly motivated and look forward to the varied work which a position in your company would offer me. – Я дійсно хочу отримати досвід роботи у вашій компанії на позиції, яку ви зможете запропонувати

Мотиваційний лист можна відразу писати англійською мовою або спочатку написати українською, а потім – перекладати. Ось тільки при перекладі може виникнути ряд неточностей і помилок. Найпоширеніші помилки при перекладі мотиваційного листа англійською мовою – це узгодження часів в складних реченнях, неправильний порядок слів (переклад вимагає перебудови речення), неправильне вживання однини і множини при перекладі.

Це далеко не повний перелік можливих помилок при перекладі мотиваційного листа на англійську. Тому краще удосконалювати свою навичку Writing за допомогою якісних ресурсів і порад – і писати motivation letter англійською.

Зразок мотиваційного листа англійською мовою може допомогти вам написати власний лист. З прикладами мотиваційних листів англійською ви можете познайомитися на порталі ru.scribd.com.

Бажаємо успіхів!

ПОДПИШИСЬ В FACEBOOK
@srkharkov
ПРОЙДИ МИНИ ТЕСТ И УЗНАЙ СВОЙ УРОВЕНЬ
SR_LANGCLUB
Подписывайтесь на нас прямо сейчас!
подписаться
Другие статьи
24/01/2020
Five top tips to become the best student ever!
Автор
Марта Щитова
17/08/2017
English Mind Maps: гениальное – просто!
Автор
Марта Щитова
Все статьи автора
НАШИ ЛУЧШИЕ 3 PDF ПОДБОРКИ МАТЕРИАЛОВ,
КОТОРЫЕ УЛУЧШАТ ТВОЙ АНГЛИЙСКИЙ УЖЕ СЕГОДНЯ
Имя
Email
no img
Английский язык
14/12/2009
46 просмотров
Водный туризм для чайников
Водный туризм для чайников Пособие по выживанию для начинающих романтиков холодной и мокрой воды (художественное оформление Анны Михайловой) Автор — Максим Сысоев (Санкт-Петербург) 1. Первопричины, или «Как докатиться до мокрой воды?» К странному способу отдыхать, рискуя собственным здоровьем, а в особо тяжелых случаях и жизнью, именуемому самодеятельным водным туризмом, каждый приходит по-своему. В некоторых случаях во […]
Подробнее
no img
Английский язык
20/02/2017
25 просмотров
Особенности лексики: Проблемные слова
Особенности лексики: Проблемные слова английского В английском языке есть слова, созвучные русским словам, но имеющие отличный от русских слов, смысл. Именно поэтому часто возникают лексические ошибки при переводе предложений с русского на английский и наоборот. Примеры и значения таких слов: Accurate — аккуратный (неверно) accurate — точный, верный, правильный аккуратный — neat Affair — афёра (неверно) affair — дело афёра […]
Подробнее
no img
Английский язык
13/06/2015
28 просмотров
Знакомьтесь, мой лучший друг Английский!
Как легко повысить уровень английского   А вам хотелось бы разговаривать на английском языке свободно? Открою вам огромный секрет,  как этого добиться: Чем больше времени вы проводите с английским, тем лучше вы его знаете. Все правильно, именно проводите время, а не изучаете. Задумайтесь на минутку, почему носители языка так хорошо разговаривают на английском языке. Все очень просто: […]
Подробнее
ЭКОНОМЬТЕ СВОЕ ВРЕМЯ!
ХОТИТЕ ПЕРВЫМИ УЗНАВАТЬ НОВЫЕ ФИШКИ?
ПОЛЕЗНЫЕ СТАТЬИ
КРУТЫЕ СОВЕТЫ
АКЦИИ, СКИДКИ
Email
Введите ваше имя
Уже подписано:
1723 человека
Карта
УЗНАЙ НА КАКОМ УРОВНЕ ТВОЙ АНГЛИЙСКИЙ!
Узнай свой уровень прямо сейчас
Facebook
Instagram
Telegram
Viber
Cмело пишите в мессенджеры